Oferta turystyczna

Dziewczyna z załozonymi goglami wirtualnej rzeczywistości na tle zamkowej sali

Zwiedzanie z przewodnikiem

Ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu są jednymi z najstarszych i jednocześnie jedynymi w swoim rodzaju, pozostałościami na ziemi chełmińskiej. Podczas zwiedzania z przewodnikiem dowiecie się, czym toruński zamek wyróżniał się na tle innych i jakie skrywa tajemnice. Oprowadzaniem zajmą się wykwalifikowani przewodnicy, prawdziwi pasjonaci historii, od których usłyszycie ciekawe historie nie tylko na temat zamku, ale także o całej epoce średniowiecza. Klimat zamierzchłych czasów poczujecie podczas spacerów po dziedzińcu, zwłaszcza jeśli będziecie poruszać się w towarzystwie prowadzącego w stroju z dawnych dziejów.

Pokaz bicia monet

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wytwarzane są monety? Posługujemy się nimi na co dzień, więc warto byłoby wiedzieć, jak powstają. Współcześnie służą nam do tego specjalne maszyny, a jak radzili sobie w średniowieczu? Jeśli chcielibyście na własne oczy zobaczyć, jak wytwarzane były monety krzyżackie, to zapraszamy na wyjątkowe widowisko odbywające się na naszym zamkowym dziedzińcu. To jedyna okazja, aby zobaczyć niesamowity proces wybijania średniowiecznej monety i przyjrzeć się narzędziom, jakimi się wówczas posługiwano. Co więcej, dla każdego uczestnika przewidziana jest pamiątkowa, ręcznie wykuta moneta. To może być niesamowite przeżycie!

Wirtualna rzeczywistość

Chcielibyście wspiąć się po murach zamku? Ogrzać przy palenisku w kuchni i zobaczyć, jakie tajemnice kryją się w piwnicy?  Taką możliwość będziecie mieli podczas wirtualnego zwiedzania Zamku Krzyżackiego.

Pokaz walk rycerskich

Odkryj średniowieczne obyczaje! Wszystkich tych, którzy interesują się historią, ale wolą spędzać czas nieco bardziej aktywnie, zapraszamy na efektowne pokazy sztuki rycerskiej. Turnieje konne, walki rycerskie z użyciem rożnych rodzajów broni średniowiecznej czy pokazy władania włócznią gwarantują niesamowitą zabawę. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy liczne gry, podczas których mogą spełnić swe marzenia i poczuć się, jak prawdziwy rycerz. Nic więcej nie potrzeba, aby poczuć niesamowity klimat średniowiecza!

na pierwszym planie zbroja rycerska, a w tle rycerz ubiera mężczyznę w strój rycerski

Zabawy plebejskie

Jesteście ciekawi w jaki sposób prości mieszczanie spędzali czas wolny? Zapraszamy wszystkich śmiałków chcących poczuć się jak na średniowiecznym jarmarku! Wśród prób między innymi: strzelanie z łuku, przeciąganie liny, rzut podkową, kręcioł oraz nauka średniowiecznych obyczajów dworskich i wiele innych.

 

Powrót na górę