Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Regionalny Program Operacyjny

Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Bella Skyway Festival

Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival odbędzie się 22–27 sierpnia 2017. Już po raz dziewiąty artyści z całego świata zaprezentują swoje prace w przestrzeni Starego Miasta. Na największym plenerowym wydarzeniu kulturalnym organizowanym w województwie kujawsko-pomorskim swoje prace zaprezentuje 20 artystów. W programie 9. edycji Bella Skyway Festival znajdą się szczególnie doceniane przez festiwalową publiczność mappingi 3D na zabytkach Starego Miasta.  Projekcje multimedialne wpisane zostaną w architekturę m.in. Collegium Maximum UMK i budynku Urzędu Marszałkowskiego.

Jedną z głównych atrakcji tegorocznego festiwalu będzie projekt pod nazwą „Renaissance Palace”.  Do Torunia powróci włoska grupa Marianolight, by stworzyć niezwykłą instalację świetlną na ulicy Szerokiej. Widzowie, którzy od kilku lat obserwują Bella Skyway Festival, z pewnością pamiętają instalację „Galeria Galaktyka”, z którą na tej samej ulicy artyści z Marianolight gościli w roku 2014. Tegoroczny projekt będzie jeszcze większy i bardziej spektakularny od ich poprzedniej instalacji.

  • Wkład Prywatny Partnera wynosi: 966 395,21 zł netto
  • Wysokość dofinansowania ze środków RPO: 966 395,21 zł netto
  • Całkowity budżet imprezy wynosi: 1 932 790,42 zł netto

Festiwal Sztuki Faktu

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Faktu pod dyrekcją artystyczną Jacka Snopkiewicza od 2013 roku promuje gatunki misyjne wyrastające z konkretnych zdarzeń — reportaż, dokument, teatr. To jedyne wydarzenie w Polsce, w ramach którego prezentowane są najciekawsze reportaże telewizyjne ostatnich lat. W latach 2013-2015 Festiwal był współorganizowany przez Telewizję Polska, która obecnie pełni rolę partnera. Festiwal skupia się na sztuce reportażu pokazując jej nowe nurty i kierunki. W ramach wydarzenia oprócz pokazów filmowych organizowane są również spotkania autorskie, dyskusje, warsztaty czy debaty. Różnorodny program pozwala oprócz reportaży pokazać też najciekawsze produkcje dokumentalne, filmy fabularne i spektakle (teatr faktu).

Programowym założeniem piątej edycji Festiwalu Sztuki Faktu jest hasło „Portret Polaków — spojrzenie w lustro”. W związku z tym planujemy przegląd reportaży, dokumentów, słuchowisk i przedstawień teatralnych (teatr faktu) przedstawiający biografie Polaków mających swój wkład w odzyskanie niepodległości, budowanie państwowości, dokonania w kulturze. Przegląd będzie inspiracją dla reporterów, dokumentalistów, scenarzystów, zwłaszcza młodego pokolenia, popartą warsztatami organizowanymi z mediami publicznymi i szkołą filmową w Łodzi (PWSFTiT).

  • Wkład Prywatny Partnera wynosi: 220 248,77 zł netto
  • Wysokość dofinansowania ze środków RPO: 220 248,77 zł netto
  • Całkowity budżet: 440 497,54 zł netto

Festiwal Teatrów Ulicznych

Festiwal Teatrów Ulicznych już po raz trzeci zaprezentuje latem na obszarze toruńskiej Starówki zróżnicowaną ofertę przedstawień teatralnych, adresowanych zarówno do mieszkańców, jak i turystów. Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z najciekawszymi propozycjami artystycznymi uznanych zespołów polskich i zagranicznych, korzystających nie tylko ze środków teatralnych, ale także sztuki światła, akrobacji i nowych sztuk wizualnych.

Festiwal rozpocznie się na początku czerwca i obejmie 11 zróżnicowanych widowisk ulicznych z całej Polski i innych krajów europejskich takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Belgia, Czechy, Finlandia, Estonia i Francja. W ofercie festiwalu zaplanowano łącznie 27 wydarzeń plenerowych w przestrzeni zespołu staromiejskiego lub jego okolicy. Poszczególne spektakle będą adresowane dla różnych pokoleń mieszkańców i goszczących w mieście turystów. Zaprezentowane zostaną najnowsze trendy współczesnego teatru ulicznego oparte na połączeniu muzyki, światła i sztuki cyrkowej.

  • Wkład Prywatny Partnera wynosi: 181 275,00 zł netto
  • Wysokość dofinansowania ze środków RPO: 181 275,00 zł netto
  • Całkowity budżet imprezy wynosi: 362 550,00 zł netto

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+