Open Call: Karta zgłoszenia

Termin przesyłania zgłoszeń: 11 marca 2020

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól formularza oznaczonych gwiazdką (*). Proces zgłoszenia sugerujemy rozpocząć od zgromadzenia plików zawierających wizualizację projektu. W razie trudności z przesłaniem formularza lub innych pytań, prosimy o kontakt z p. Sylwią Nurkiewicz: s.nurkiewicz@tak.torun.pl, tel. +48 606 411 957.

Motyw przewodni 12. Bella Skyway Festival to „Elementarne cząstki wolności”. Rok 2020 jest dla Torunia rokiem szczególnym, gdyż wiąże się z setną rocznicą powrotu miasta do wolnej Polski. Podczas 12. Bella Skyway Festival gotycka tkanka miejska zmieni się w pole świetlnych eksperymentów i badań. W tegorocznych działaniach artyści poświęcą się zagadnieniom wolności, która dziś zdaje się być pojęciem elementarnym. W latach 20. i 30. XX wieku, kiedy formułowano jedne z pierwszych współczesnych teorii cząstek elementarnych takich jak elektrony, protony czy neutrony, zapewne nikt nie zdawał sobie sprawy z istnienia innych elementów składowych materii takich jak kwarki czy taony. Podobnie w 1920 roku, gdy Toruń wracał do wolnej Polski, nikt nie spodziewał się, co może przynieść owa wolność. Dziś, podczas 12. Bella Skyway Festival artyści będą mieli możliwość obserwacji tego pojęcia. Terminu, który gwarantuje możliwość artystycznych dociekań. Czy kreatywność jest jedyną barierą twórczą artysty? Czy dokonywanie niemożliwego jest wyzwalaniem siebie i innych z ograniczeń? Kiedy wolność jednych ludzi staje się niewolą innych? Czy „móc” znaczy być wolnym? Czy istniałaby wolność, gdyby nie było ograniczeń? Na te pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi w roku 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski.

Nabór został zakończony

Dziękujemy wszystkim artystom, którzy zgłosili swoje projekty w procedurze naboru. Z wybranymi twórcami i grupami artystycznymi skontaktujemy się osobiście.

Po więcej informacji zapraszamy na strony www.tak.torun.pl oraz www.bellaskyway.pl