English

Open Call: Karta zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa 14 kwietnia 2024 r.

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól formularza oznaczonych gwiazdką (*). Proces zgłoszenia sugerujemy rozpocząć od zgromadzenia plików zawierających wizualizację projektu. W razie trudności z przesłaniem formularza lub innych pytań, prosimy o kontakt z koordynatorem Bella Skyway Festival Alicją Grajek mailowo pod adresem: a.grajek@tak.torun.pl lub telefonicznie pod numerem tel:+48 696 377 005.

    Dane podstawowe

    Nazwa projektu*

    Typ projektu (np. instalacja, mapping)*

    Imię i nazwisko albo nazwa grupy artystycznej lub firmy*

    Kraj pochodzenia artysty*

    Adres e-mail*

    Numer telefonu*

    Informacje o twórcy

    Informacje o twórcy*

    Najważniejsze zrealizowane projekty*

    Serwis internetowy / media społecznościowe

    Informacje o projekcie

    Opis projektu*

    Historia projektu (dotychczasowe realizacje)*

    Wymagania techniczne, jakie musi zapewnić organizator festiwalu*

    Informacja o kosztach

    (Kwoty należy podawać wraz z walutą)

    Całkowity koszt instalacji (suma kosztów podanych poniżej)*

    Koszt wynagrodzenia artysty*

    Koszt produkcji (w przypadku nowych instalacji)

    Koszt transportu instalacji

    Dodatkowe koszty

    Wizualizacje projektu

    Wizualizacje (maksymalny rozmiar jednego pliku to 100 MB)*

    Odsyłacze do materiałów audiowizualnych

    Uwagi i pytania do organizatora

    Wymagane zgody*

    Akceptacja wszystkich zgód jest wymagana dla przesłania zgłoszenia.

    Motyw przewodni 15. Bella Skyway Festival to „Overflow”.

    „Kropla drąży skałę nie siłą, lecz często padając.”
    — Owidiusz

    Motyw przewodni tegorocznego Bella Skyway Festival to Overflow, oznaczające nadmiar, przepełnienie i przelewanie się. Pojęcie to kojarzy się głównie z wodą, która chociaż jest tak niezbędna do życia wszystkich żywych istot zamieszkujących naszą planetę, może stać się potężną, niepowstrzymaną siłą, która niesie zniszczenie. Podobnie jak woda może być łagodnym elementem natury, który niesie z sobą życie i piękno, a jednocześnie stać się rozszalałym żywiołem, który zniszczy wszystko co stanie na jej drodze tak otaczające nas zewsząd technologia i informacje mogą mieć pozytywną i negatywną stronę.

    Współczesny świat przesycony jest informacjami, które zalewają nas komunikatami za pośrednictwem Internetu, gazet i telewizji. Niemal każde z używanych przez nas na co dzień urządzeń jest podłączone do globalnej sieci – nawet tak proste urządzenie jak zegarek, którego jedyną funkcją jest mierzenie czasu zmieniliśmy w „inteligentne urządzenia” mierzące nasze tętno, ilość kroków, sprawdzające pogodę, odbierające połączenia i przekazujące powiadomienia z innych aplikacji. Jesteśmy tak bardzo przyzwyczajeni do otrzymywania „pikających” powiadomień na naszych telefonach, tabletach i komputerach, że coraz częściej młodzi ludzie, a z czasem i starsze pokolenia zaczynają odczuwać lęk przed brakiem bieżących informacji. Dlatego też gonimy za newsami zewsząd, odświeżamy nerwowo telefony i przeglądamy serwisy i staramy się wyszukiwać najbardziej efektywne sposoby na pozostanie w obiegu zawsze nowych wiadomości. Wylew wszelkich informacji jest jednak tak duży, że chociażbyśmy bardzo się starali to i tak zawsze coś nas ominie. Wzbudza to w nas stres, lęk, a finalnie poczucie nadmiaru, które nas przytłaczają. Informacje zalewają nas niczym wodospad czy fala powodziowa, wdzierając się w nasze życie codzienne.

    Przez ostatnie 15 lat technologia rozwinęła się niesamowicie – współczesne media i sprzęt, którego używamy na co dzień, a które wydają się nam niezbędne do życia i funkcjonowania w społeczeństwie były niekiedy dopiero zalążkiem pomysłu. Otaczająca nas technologia i informacje nie są tylko niszczącą siłą niosącą negatywny przekaz. Potrafią przyczyniać się do powstawania rzeczy interesujących i ważnych. Media społecznościowe potrafią łączyć ludzi z całego świata, by wesprzeć słuszną sprawę. Przekazujemy za ich pośrednictwem informacje, które potrafią zmienić bieg wydarzeń i wpłynąć na życie osób mieszkających setki kilometrów od nas. Noszone przez nas urządzenia ratują życie i pozwalają wielu z nas czuć się bezpiecznie. To właśnie nowoczesne rozwiązania i technologie sprawiają, że nasza planeta staje się wyjątkowym miejscem, nie tylko pełnym zieleni, ale również miejscem gdzie technika i natura współistnieją w harmonii. Tak jak natura i wieki ewolucji inspirują ludzi przy tworzeniu wynalazków, tak cuda współczesnej inżynierii wspierają rozwój otaczającej Nas przyrody.

    Podczas 15. Bella Skyway Festival chcemy oddać twórcom tę swobodę działania i dać możliwość pokazania zarówno życiodajnej jak i niszczycielskiej strony technologii i informacji. Czy wśród prac przeważać będą przytłaczające wizje negatywnych skutków Overflow? A może wręcz przeciwnie artyści pokażą, że przy odrobinie dobrych chęci, uwagi i troski możemy wykorzystać pozytywną stronę technologii, która współistnieje z zielonymi ostojami miejskiej przyrody.

    Katalog instalacji

    Zgodnie z tegorocznym motywem przewodnim festiwalu podczas wyboru prac szczególną uwagę poświęcimy instalacjom, które wpisują się w idee ekologii i dbania o środowisko. Szczególne zainteresowanie Organizatora będą wzbudzać instalacje, które będą wpływać na ograniczenie śladu węglowego, wykorzystanie materiałów z recyklingu lub zastosowanie rozwiązań pozwalających na ograniczenie zużycia energii np.:

    • instalacje, które wykorzystują światło odbite;
    • wykorzystują energię w całości lub częściowo pozyskaną z baterii solarnych lub innych odnawialnych źródeł.

    Skip to content