Open Call: Karta zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa 10 kwietnia 2023 r.

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól formularza oznaczonych gwiazdką (*). Proces zgłoszenia sugerujemy rozpocząć od zgromadzenia plików zawierających wizualizację projektu. W razie trudności z przesłaniem formularza lub innych pytań, prosimy o kontakt z koordynatorem Bella Skyway Festival Adrianną Krysiewicz mailowo pod adresem: a.krysiewicz@tak.torun.pl lub telefonicznie pod numerem  tel:+48 668 411 753.

Motyw przewodni 14. Bella Skyway Festival to „Marzyciele”.

Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.
– Eleanor Roosevelt

W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika ‒ jednego z najsłynniejszych astronomów w historii, który dzięki swojemu uporowi w dążeniu do celu oraz wyobraźni pozwalającej spojrzeć poza to co widać, otrzymał miano tego, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Toruński uczony, twórca rewolucyjnego dzieła De revolutionibus orbium coelestiumO obrotach sfer niebieskich, spędził całe lata patrząc w niebo i próbując znaleźć sens w ruchu planet i gwiazd.  Jego nieograniczona wyobraźnia marzyciela pozwoliła mu dostrzec to, co przez wieki umykało innym uczonym – Ziemia nie jest centrum wszechświata, a wręcz przeciwnie, razem z innymi planetami podróżuje po swojej orbicie dookoła jaśniejącej Gwiazdy.

Tegoroczny motyw przewodni Bella Skyway Festival to Marzyciele. Jako dzieci całe dnie spędzaliśmy dając ponieść się naszej wyobraźni i uciekając w krainę marzeń. Jako dorośli często zapominany, o tym jak łatwo jest oddać się marzeniom i fantazjom. W otaczającej nas szarej rzeczywistości ignorujemy to delikatne światło gwiazd, próbujące dotrzeć do nas  przez szum miast i pozwalamy by słowa krytyki podcinały nam skrzydła. Jednak zawsze istniały miejsca pełne magii i inspiracji. Kraina Czarów ukrywająca się w króliczej dziurze, Narnia, do której przejście znajdowało się w szafie czy wreszcie Nibylandia, do której drogę wskazywały gwiazdy ‒ chociaż zupełnie różne od siebie stanowiły miejsca, w których Marzyciele mogli zawsze znaleźć chwilę wytchnienia i inspiracji.

Odwaga Kopernika by nie tylko marzyć, ale również mówić na głos o swoich odkryciach zmieniła oblicze nauki i wprawiła w ruch tryby, które dały początek odkryciom, które następnie zmieniły świat. To dzięki ludziom wystarczająco odważnym by marzyć następują zmiany. Dzięki ich wyobraźni otaczający nas świat staje się bardziej nowoczesny, piękniejszy, bardziej ekologiczny i bardziej dostępny. Wizjonerzy i Marzyciele, którzy nie zapomnieli jak korzystać z dziecięcej wyobraźni zmieniają naszą codzienność.

Dlatego w tym roku podczas 14. Bella Skyway Festival chcemy oddać twórcom tę swobodę działania. Podobnie jak Kopernik ponad pięć wieków temu spójrzmy w gwiazdy i uwolnijmy tę dziecięcą fantazję, która pozwoli nam odkryć nowe, nieznane doznania. Tegoroczny festiwal będzie idealną okazją, by pokazać wszystkim zgromadzonym na toruńskich ulicach, że wśród nas nadal żyje wielu Marzycieli i potrafią oni zmieniać świat. Pokażcie nam jak wyglądają Wasze krainy sennych marzeń… Czy podobnie do Nibylandii ukryte są wśród niezliczonych gwiazd czy może wręcz przeciwnie schowane są głęboko w Ziemi? Dokąd zaprowadzą Was ukryte ścieżki wyobraźni? Czy podobnie jak Kopernik odważycie się spoglądać poza horyzont? Czy może odkryjecie przed widzami zupełnie nowy, nieznany świat pełen dziwów?

  Dane zgłaszającego

  Imię i nazwisko albo nazwa grupy artystycznej lub firmy*

  Miasto i kraj pochodzenia artysty*

  Telefon kontaktowy*

  Adres e-mail*

  Informacje o twórcy*

  Najważniejsze zrealizowane projekty*

  Serwis internetowy / media społecznościowe

  Informacja o projekcie

  Nazwa projektu*

  Czy projekt powstanie na potrzeby Bella Skyway Festival czy został wcześniej stworzony lub zaprezentowany?*

  Typ projektu (np. instalacja, mapping)*

  Opis projektu*

  Historia projektu (okoliczności powstania, dotychczasowe realizacje)*

  Wymagania techniczne, jakie musi zapewnić organizator festiwalu*

  Informacja o kosztach

  Koszt produkcji (w przypadku nowych produkcji)

  Koszt wynagrodzenia artysty*

  Koszt transportu

  Dodatkowe koszty

  Wizualizacje projektu

  Wizualizacje (maksymalny rozmiar jednego pliku to 100 MB)*

  Odsyłacze do materiałów audiowizualnych

  Uwagi i pytania do organizatora

  Wymagane zgody*

  Akceptacja wszystkich zgód jest wymagana dla przesłania zgłoszenia.

  Skip to content