Profilaktyka alkoholowa podczas majówki miejskiej 2023

Strona główna / Wydarzenia 2023 / Majówka miejska / Profilaktyka alkoholowa podczas majówki miejskiej 2023

Majówka to cudowny czas wypoczynku, relaksu i chwil spędzonych z najbliższymi. Niestety jest to też okres, kiedy młodzież częściej sięga po używki i substancje psychoaktywne. Dlatego w tym roku Miasto Toruń we współpracy z toruńskimi instytucjami kultury przygotowało szereg aktywności, które będą zachęcać do zdrowego trybu życia i pomagać walczyć z uzależnieniami, hasłem przewodnim majówki jest #zażywajkultury.

Wydarzenia kulturalne zamiast używek

W tym roku Miasto Toruń oraz toruńskie instytucje proponują rozrywkę kulturalną jako alternatywę dla wszelkich używek oraz substancji psychoaktywnych. Dla organizatorów szczególnie ważne jest aby zachęcić młodzież do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, wśród rodziny i przyjaciół. W związku z tym aż przez pięć dni na scenie Rynku Staromiejskiego odbywają się liczne koncerty, spektakleinscenizacje.

Ponieważ wydarzenia kulturalne zwykle kojarzone są z dużymi wydatkami, organizatorzy udostępniają większość atrakcji bezpłatnie, co ma na celu dodatkowo zachęcić dzieci i młodzież do wzięcia udziału w koncertach, spektaklach i inscenizacjach, z dala od używek.

Działania profilaktyczne

W trakcie wydarzeń organizowanych podczas majówki na Rynku Staromiejskim w Toruniu można skonsultować się z Arturem Murasem – streetworkerem i instruktorem terapii zajęciowej, który chętnie udzieli porad nie tylko osobom uzależnionym, ale i tym, które po prostu potrzebują pomocy lub chcą pomóc bliskim. Artur Muras od 15 lat zajmuję się profilaktykąterapią uzależnień, prowadzi również dialogi motywacyjne. Współpracował z grupą streetworkingową Dream Street, Stowarzyszeniem Wędka oraz Stowarzyszeniem powrót z U.

Stanowisko Artura Murasa jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych codziennie od 29 kwietnia do 3 maja w trakcie wydarzeń majówkowych w godzinach 17:00-21:00. Streetworker chętnie odpowie na wszystkie nawet najtrudniejsze pytania, a osoby przychodzące po poradę dostaną nie tylko cenne porady, ale też ulotkę z najważniejszymi informacjami oraz danymi kontaktowymi w razie potrzeby.

Zachęcamy do śledzenia strony oraz profili społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej na FacebookuInstagramie.

Powrót na górę