Znamy osoby zakwalifikowane do II etapu Konkursu im. Stanisława Jopka

Strona główna / Informacje kulturalne 2022 / Znamy osoby zakwalifikowane do II etapu Konkursu im. Stanisława Jopka

Niezapomniane emocje, wokalne talenty, ale przede wszystkim niepowtarzalna okazja do przeżycia muzycznej przygody – tak można opisać III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka. Jednym z miast, w których odbyły się przesłuchania był Toruń. Już 21 stycznia, w sobotę przy ulicy Marii Konopnickiej można było wziąć udział w I etapie, do którego zgłosiło się aż 13 osób. Toruńska Agenda Kulturalna dziękuje wszystkim za udział w konkursie, a osobom zakwalifikowanym do dalszego etapu gratuluje i życzy dalszych sukcesów w muzycznej karierze.

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

Ogólnopolski Konkurs im. Stanisława Jopka to niepowtarzalna okazja do pokazania się na wielkiej scenie i zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych. To muzyczne wydarzenie już od trzech lat przypomina nam o niesamowitym wokaliście, jakim był Stanisław Jopek, śpiewak-solista grupy „Mazowsze”, która jest inicjatorem wydarzenia. Celem konkursu jest nie tylko przybliżenie sylwetki patrona, ale też rozpowszechnienie utworów zespołu „Mazowsze”.

Przesłuchania w Toruniu

Pierwszy etap konkursu – przesłuchania odbywały się w blisko 50 ośrodkach kulturalnych w całej Polsce. Zadaniem biorących udział było przygotowanie dwóch utworów z repertuaru grupy „Mazowsze”. Laureatów konkursu poznamy w październiku 2023 roku. Przesłuchania odbyły się również w Toruniu 21 stycznia przy ulicy Marii Konopnickiej. Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się aż 13 osób. Po przesłuchaniu wokalistów w czterech kategoriach wiekowych, jury podjęło decyzję o przyznaniu kwalifikacji do II etapu konkursu następującym osobom:

  • W I kategorii wiekowej 8-13 lat do dalszego etapu zakwalifikowała się Małgorzata Ochocińska
  • W II kategorii wiekowej 14-19 lat do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowała się Rozalia Szatkowska
  • W IV kategorii wiekowej 26+ do kolejnego etapu przeszły: Katarzyna Gąsiorek, Paulina Dybowska i Monika Rutkowska.

Toruńska Agenda Kulturalna gratuluje wszystkim zakwalifikowanym i życzy jak najwięcej muzycznych sukcesów podczas dalszych etapów konkursu.

Zachęcamy do śledzenia strony oraz profili społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej na FacebookuInstagramie.

Powrót na górę