Polityka prywatności

Orszak Trzech Króli — Toruń, 6 stycznia 2020 roku

Barwne stroje, wspólne kolędowanie, słodkie akcenty, ogromne figury w stylu hiszpańskich gigantes, a na zakończenie pełen pozytywnej energii koncert Paraliż Band – tak zapowiada się Orszak Trzech Króli, który przemierzy ulice Starego Miasta w Toruniu już 6 stycznia 2020 roku. Z całą pewnością będzie wesoło, kolorowo i śpiewająco!
Bożonarodzeniowe świętowanie mieszkańcy miasta zakończą barwnym Orszakiem Trzech Króli, który już 6 stycznia 2020 roku przemierzy ulice Starego Miasta. Wydarzenie rozpocznie się o 12:30 w okolicy Pomnika Mikołaja Kopernika. To tam swoje monarsze orszaki uformują trzej królowie. Zgromadzeni uczestnicy po oficjalnym przywitaniu przez Prezydenta Miasta Torunia wyruszą w stronę Rynku Nowomiejskiego.

Kolorowy i żywy Orszak przemierzy trasę od Rynku Staromiejskiego ul. Szeroką i ul. Królowej Jadwigi, by dotrzeć na Rynek Nowomiejski. Podczas parady spotkamy szczudlarzy, akrobatów, śpiewające anioły, kolędowników, a także wyczekiwane przez wszystkich olbrzymie postaci trzech króli nawiązujących do hiszpańskich gigantes. Na Rynku Nowomiejskim iberyjskich akcentów będzie więcej. W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka (ul. Rynek Nowomiejski 17) ulokowana zostanie wystawa belenes de Navidad. To unikalne bożonarodzeniowe szopki w stylu hiszpańskim – bogato dekorowane, oryginalne i z lokalnymi akcentami. Oprócz tego wiele atrakcji przygotowano na scenie usytuowanej na Rynku Nowomiejskim!

Na zakończenie Orzaku Trzech Króli wystąpi Paraliż Band. Toruńska kapela to jeden z najciekawszych przejawów roots reggae w Polsce!
Paraliż Band znany jest z bogatego instrumentarium, ciekawych aranżacji i iście „marleyowskich” kompozycji. Zespół założony w 1996 roku, początkowo inspirował się punk rockiem i ska, szybko jednak zakochał się i w pełni poświęcili muzyce reggae. Obecnie zespół tworzy 11 osób. Na ich koncie są cztery albumy studyjne, w tym ostatni pt. „Na brzegu rzeki”. Dotychczas zagrali ponad 200 koncertów w całej Polsce, a każdy z nich był gorąco przyjęty przez widzów! Największe przeboje formacji to m.in. utwory „Wiosna”, „Na Brzegu Rzeki”, „Reggae Paradise”, „Porywa” czy „Szczęście”.

Weź udział w konkursie!
Dla najmłodszych uczestników Orszaku Trzech Króli, i nie tylko, zorganizowany zostanie specjalny konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody!
Wystarczy 6 stycznia 2020 roku pojawić się na wydarzeniu z własnoręcznie zaprojektowaną koroną, a następnie wykonać sobie z nią zdjęcie podczas barwnej parady. Liczymy na kreatywność uczestników konkursu!

Zdjęcie lub zestaw zdjęć należy przesyłać na adres e-mail: konkurs@tak.torun.pl, w temacie wiadomości wpisując „Konkurs – Z koroną w darze”. Zdjęcia należy przesłać w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego. W treści wiadomości prosimy podać dane kontaktowe (nazwa szkoły, klasa bądź nazwa grupy widocznej na zdjęciu, imię nazwisko dorosłej osoby zgłaszającej grupę do konkursu, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail).

Uwaga! W przypadku dużej objętości przesyłanych plików zdjęcia należy załadować na zewnętrzny serwer plików z możliwością ich pobrania (np. Dropbox, Google Drive, OneDrive, WeTransfer), a na adres konkursowy wraz z niezbędnymi danymi przesłać jedynie odnośnik umożliwiający pobranie zdjęć zgłoszonych w konkursie.

Z nadesłanych zgłoszeń wyróżnionych zostanie pięć najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych koron, a ich autorzy otrzymają nagrody w postaci:
  • I miejsce - zestaw nagród o wartości około 370 złotych, złożony z gier oraz klocków Lego;
  • II miejsce - zestaw nagród o wartości około 270 złotych, złożony z gier oraz klocków Lego;
  • III miejsce - zestaw nagród o wartości około 160 złotych, złożony z gier oraz klocków Lego;
  • Wyróżnienie - zestaw nagród o wartości około 100 złotych złożony z gier;
  • Wyróżnienie - zestaw nagród o wartości około 100 złotych złożony z gier;
Uwaga! Wysłanie zgłoszenia konkursowego równoznaczne jest z akceptacją regulaminu konkursowego.

Na konkursowe zdjęcia z Orszaku Trzech Króli czekamy do 13 stycznia 2020 roku. Zwycięzców ogłosimy do 20 stycznia 2020 roku na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Właściciele zwycięskich koron zostaną poinformowani o wyróżnieniu także za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna. Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.