Toruńska Agenda Kulturalna

Moc nowych materiałów warsztatowych od #TAKzostanwdomu

Poniedziałek, 22 czerwca 2020 r.

Choć niedawno rozpoczęło się lato, deszczowa pogoda będzie przez najbliższe dni krzyżować plany i skłaniać do pozostawania w domu. To doskonała okazja, aby w ramach akcji #TAKzostanwdomu zapoznać się z najnowszymi propozycjami internetowych warsztatów. Tym razem kolejne odcinki serii przybliżają tajniki produkcji muzyki, omawiają zdjęcia wykonane przez naszych widzów czy zdradzają tajniki udziału w The Voice of Poland.

Kultura rozkwita na nowo, jednak wciąż powinniśmy korzystać z niej bezpiecznie i odpowiedzialnie! Toruńska Agenda Kulturalna zachęca także do korzystania z kulturalnych atrakcji w wersji on-line na #TAKzostanwdomu.

Warsztaty wokalne i The Voice of Poland

Programu The Voice of Poland nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – 10 edycji programu telewizyjnego, setki utalentowanych uczestników i ponad 2 miliony średniej oglądalności! W trzecim i zarazem ostatnim odcinku warsztatów wokalnych Wioleta Markowska przybliży kulisy swojego udziału w IX edycji programu. Z pewnością będzie to pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którym marzy się kariera wokalna!

Wioleta Markowska to utalentowana wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ćwierćfinalistka IX edycji telewizyjnego talent show The Voice of Poland. Śpiewa od 9 roku życia, na swoim koncie ma liczne nagrody zdobywane przez lata na festiwalach piosenki. Od 2018 roku spełnia się zawodowo jako trener wokalny. Obecnie pracuje także nad autorskim materiałem muzycznym.

Zobacz odcinek #3: https://youtu.be/n_tOW_kcZ5Y

O MIDI i efektach na warsztatach produkcji muzyki

Do wszystkich tych, którym bliska jest też muzyka, skierowany jest także warsztat z obsługi Ableton Live, który prowadzi Steve’a Nasha. W dwóch najnowszych odcinkach toruński DJ przybliża kwestie związane z MIDI, czyli cyfrowym interfejsem instrumentu muzycznego, jak i związane z efektami, automatyką, jak i aranżacją.

 

Steve Nash, który prowadzi e-warsztaty z Ableton Live jest znanym toruńskim DJ`em i producentem muzycznym, kompozytorem i pianistą od lat na stałe związanym z Toruniem. Trzykrotny mistrz świata International DJ Association w latach 2012, 2013 i 2015, wicemistrz Sample Music Festival z 2017 roku. Twórca projektu Steve Nash & Turntable Orchestra, który nowatorsko łączy muzykę klasyczną z elektroniczną i jazzem i turntablizmem. Współpracował z wykonawcami muzyki takimi jak np. O.S.T.R., Małpa, Grubson, a w ramach Męskiego Grania 2016 także z Tomaszem Organkiem, Dawidem Podsiadłoi z O.S.T.R.

Zobacz odcinek #4: https://youtu.be/YmZxutH9Oi4

Zobacz odcinek #5: https://youtu.be/EkJr7tLgH6w

O naszych zdjęciach na warsztatach fotograficznych

Oprócz muzycznych działań, #TAKzostanwdomu to także porcja ciekawych informacji dla miłośników fotografii. W dziewiątym, przedostatnim już odcinku z cyklu warsztatów fotograficznych Lena Paracka-Werner podsumowuje wcześniej przedstawione informacje, jednocześnie oceniając zdjęcia nadesłane przez widzów.

Lena Paracka-Werner, która prowadzi kurs, swoje umiejętności fotografii rozwijała w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a następnie w Polsce pod okiem Kasi i Jacka Siwko, Kamili Piech, Szymona Olmy i Łukasza Ostrowskiego, a także Filipa Kowalkowskiego. Fotografią interesuje się od ponad 8 lat, a przez ten czas wykonywała zdjęcia dla szwedzkich magazynów jak „Svenska Livsmedel”, „Vame Magasin”, polskich gazet „Magazyn Toronto”, „Filozofuj!”, a także takich marek jak Stara Mydlarnia, Kvalite OnLine, WiTEC Sweden czy Dwór Artusa w Toruniu.

Zobacz odcinek #9: https://youtu.be/VWYWLnkvrj8

Możesz współtworzyć kulturę z nami!

Warto zajrzeć na stronę #TAKzostanwdomu, gdzie czekają także inne kulturalne materiały. Wśród nich do wysłuchania są retransmisje letnich koncertów. To niepublikowane wcześniej nagrania z występów ze Sceny Letniej z 2019 roku. Posłuchać można zarówno koncertu Danny’ego Handleya, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends, jak i inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła. W lipcu zaprezentowane zostaną kolejne muzyczne propozycje.

W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca także do dzielenia się własnymi propozycjami kulturalnymi! Nadesłane akcje, filmy, e-warsztaty i wszelkiego rodzaju inne kulturalne działania będą na bieżąco udostępniane na stronie #TAKzostanwdomu oraz w ramach mediów społecznościowych instytucji. W ten sposób każdy z nas może stać się częścią akcji #TAKzostanwdomu. Wszelkie propozycje prosimy przesyłać na adres: zostanwdomu@tak.torun.pl

Święto Miasta w pełni

Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe Kino Letnie, internetowe konkursy czy Piernikowa Aleja Gwiazd, z udziałem wieloletniego prezesa CPP Toruń Pacific Wojciecha Sobieszaka oraz wybitnego fizyka prof. Andrzeja Kossakowskiego – tak zapowiada się tegoroczne Święto Miasta. Oficjalne obchody potrwają do 28 czerwca.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.tak.torun.pl/a/818

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Projekt #TAKzostanwdomu dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach proramu „Kultura w Sieci”

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+