Toruńska Agenda Kulturalna

11. Bella Skyway Festival na zdjęciach - także Magdy Gessler!

Poniedziałek, 2 września 2019 r.

11. edycja Bella Skyway Festival w Toruniu zaprosiła widzów do podróży w nieznane, a to wszystko za sprawą motywu przewodniego pn. „Różnorodność miejsca”. W tym roku w obrębie toruńskiego zespołu staromiejskiego, i nie tylko, zaprezentowano łącznie 20 różnorodnych instalacji, a także przeprowadzono aż 7 wydarzeń towarzyszących. Każde z nich wdzięcznie pojawiało się na fotografiach i mediach społecznościowych — także takich znanych osób jak Magda Gessler! Oto fotorelacja autorstwa Adama Brzozy (National Geographic) z najbardziej magicznego wydarzenia w kujawsko-pomorskim!

Bella Skyway Festival co roku zaprasza fotografów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, do uchwytywania magicznych chwil i niewiarygodnych kadrów. W tym roku w ramach motywu „Różnorodność miejsca” z pewnością możemy liczyć na bogactwo różnorodnych i zachwycających ujęć. Największym zainteresowaniem podczas festiwalu cieszyła się najbardziej kompleksowa instalacja, czyli „Chinatown” na ul. Gregorkiewicza. W wielu kadrach pojawiła się instalacja „Quietly speaking colors”, która przyjechała aż z Litwy, a także nietypowe mappingi takie jak „Sequence” (Urząd Marszałkowski) czy „Symbioza” (ul. Dąbrowskiego). Bez wątpienia największą gwiazdą w Internecie stała się instalacja z Singapuru, pt. „Rainbow Connection”, która pojawiła się na wielu profilach w mediach społecznościowych — w tym także profilach na profilach na Facebooku i Instagramie prowadzącej program „Kuchenne Rewolucje” — Magdy Gessler!

Warto pamiętać, że fotografowanie ma jedną istotną funkcję – zatrzymywanie chwili. Podczas kiedy instalacje nieruchomo pozowały do zdjęć, w każdej sekundzie można było uchwycić zachwyt uczestników — od szczerego uśmiechu na twarzach najmłodszych po uznanie w oczach najstarszych. Każda z projekcji lub instalacji stwarzała okazję do sfotografowania całej gamy emocji.

Oficjalna fotorelacja z 11. Bella Skyway Festival w Toruniu:

Bella Skyway Festival 2019

***

Project „Culture Factory” podczas 11. Bella Skyway Festival

Także podczas 11. Bella Skyway Festival realizowany jest projekt „Culture Factory”, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności Projekt Wolontariat. Podczas projektu w pracy Toruńskiej Agendy Kulturalnej uczestniczy wolontariuszka z programu, która zaangażowana jest we współtworzenie wydarzeń organizowanych przez TAK (takich jak Archipelag Zabawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bella Skyway Festival, itd.).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności.

***

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest
TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest
Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, PGE Toruń, Color SC, Mionetto, Specjal, Trops oraz ATT Audiotechnika. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+