Toruńska Agenda Kulturalna

Poznaj atrakcje II Archipelagu Zabawy – Torunskiego Festiwalu dla Dzieci!

Środa, 29 maja 2019 r.

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. A co by było, gdyby tydzień później najmłodsi mogli świętować po raz drugi? To możliwe! Już 7 i 8 czerwca na Auli UMK odbędzie się II Archipelag Zabawy! W programie, m.in. game room z udziałem youtubera i autora materiałów o Minecrafcie – Doknesa, liczne warsztaty plastyczne, muzyczne, rozwijające eksperymenty naukowe czy pasjonujące spektakle i koncerty. Poznajcie pierwsze atrakcje festiwalu. I pamiętajcie – wstęp wolny!

Archipelag Zabawy – Toruński Festiwal dla Dzieci to jedyny w kujawsko-pomorskim festiwal o takim charakterze, stworzony specjalnie dla najmłodszych. Przemyślany jest tak, aby po wejściu na teren Festiwalu, na wszystkich najmłodszych czekała moc niecodziennych stanowisk, warsztatów i gier, która nie tylko będą okazją do doskonałej zabawy, ale także możliwością rozwoju.

Już 7 i 8 czerwca (w godzinach 9:00–15:00 pierwszego dnia i 11:00–17:00) dzieci z rodzicami wyruszą w ekscytującą podróż po wyspach archipelagu – czyli w strefach tematycznych, w których rozlokowane zostanie kilkadziesiąt atrakcji plastycznych, muzycznych, naukowych czy sportowych. Dodatkowo w sobotę festiwal wzbogaci program artystyczny, podczas którego dzieci z rodzicami usłyszą porywające koncerty i spektakle.

Poniżej przedstawiamy godziny otwarcia:

Godziny otwarcia

Czego można spodziewać się podczas tegorocznej edycji festiwalu? Z pewnością nie zabraknie nowych technologii i inspirujących postaci! Jednym z ciekawszych punktów programów będzie game room, animowany przez  Doknesa – jeden z popularniejszych youtuberów i gamerów, który od ponad dziewięciu lat setkami materiałów przyciąga setki tysięcy widzów. Podczas Archipelagu Zabawy z Doknesem będzie można pograć chociażby w popularną grę Minecraft!

Nie tylko odkrywaniem wirtualnego świata będą mogli zająć się najmłodsi na festiwalu. W ramach warsztatów plastycznych o nazwie „Wyspa Twórczych Eksperymentów” dzieci poznają oblicza sztuki i folkloru z całego świata – począwszy od afrykańskich masek, przez aborygeńskie ZOO, a skończywszy na motywach związanych z azjatyckim smokiem. Ze sztuką Dalekiego Wschodu warto będzie też zapoznać się na stoiskach edukacyjnych Muzeum Okręgowego w Toruniu, gdzie przymierzyć będzie można kimona, a także spróbować swoich sił na warsztatach kaligrafii i origami.

II Archipelag Zabawy

II Archipelag Zabawy
Pobierz afisz festiwalu

W programie tegorocznego Archipelagu Zabawy pojawi się wiele oryginalnych i nietypowych warsztatów. Podczas festiwalu dzieci wezmą udział w naukowych eksperymentach, stworzą tajemniczo brzmiący Generator Myśli czy zagrają na nietypowym instrumencie, bo na owocach. Jeśli dodamy do tego możliwość spotkania wielu kreatywnych twórców czy toruńskich sportowców to doskonale bawić powinny się całe rodziny! – opowiada Marta Liwoch, koordynatorka projektu z ramienia Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

To właśnie toruńscy sportowcy rozgrzeją atmosferę na plenerowych Wyspach Sportu. Przez dwa dni festiwalu w specjalnie wydzielonej strefie każdy, bez względu na wiek, będzie mógł spróbować w różnych dziedzinach sportowych i stanąć w szranki z profesjonalistami. Wśród różnych klubów pojawią się np. Twarde Pierniki Toruń (koszykówka), Toruński Klub Kolarski „Pacific” (kolarstwo), Energa KTS (tenis stołowy), Angels Toruń (futbol amerykański), Energa Toruń (hokej), Pomorzanin Toruń (hokej na trawie), Klub Karate Tradycyjnego KUMADE (karate), Toruński Klub Curlingowy (curling) i wielu innych!

Nieopodal Wysp Sportu najmłodsi znajdą także Wyspę Bezpieczeństwa. Wśród różnych stoisk poruszane będą różne aspekty naszego bezpieczeństwa – dzieci będą mogły spotkać chociażby Straż Miejską, Policję, wziąć udział w grach i testach wiedzy przygotowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego czy wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy.

***

Pełny program wydarzeń dostępny już niedługo na stronie: http://archipelagzabawy.pl

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: https://tak.torun.pl

***

Project „Culture Factory” podczas 2. Archipelagu Zabawy

Także podczas 2. Archipelagu Zabawy w Toruniu realizowany jest projekt „Culture Factory”, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności Projekt Wolontariat. Podczas projektu w pracy Toruńskiej Agendy Kulturalnej uczestniczy wolontariuszka z programu, która zaangażowana jest we współtworzenie wydarzeń organizowanych przez TAK (takich jak Archipelag Zabawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bella Skyway Festival, itd.).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności.

***

Organizatorami II Archipelagu Zabawy są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Edukacja Kulturalna.
***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+