Toruńska Agenda Kulturalna

5. Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu: Fotorelacja

Poniedziałek, 9 września 2019 r.

5. Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu dostarczył niezapomnianych wrażeń. Spektakl z podniebnymi akrobacjami, podwodny teatr lalek, walk-act z tangiem w roli głównej czy pirackie show – tak prezentowała się kolejna edycja festiwalu, która odbywała się w miesiącach od czerwca do września 2019 roku. Przedstawiamy fotorelacje z niektórych ze spektakli autorstwa Pauli Gałązki z Kulturalnego Torunia!

Kolejna edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych zaprosiła ponad 11 różnorodnych grup artystycznych, które zaprezentowały aż 13 oryginalnych wydarzeń plenerowych prezentowanych w przestrzeni publicznej toruńskiego Starego Miasta i nie tylko! Wystąpili artyści z Polski, ale także i Hiszpanii, Rosji czy Austrii. Znów nie zabrakło akrobacji, sztuki cyrkowej, muzyki na żywo, wyśmienitych strojów i scenografii, rozrywki dla całej rodziny, a także wielu powodów do uśmiechu i zadumy!

Tłumy przyciągnęło zjawiskowe widowisko „Voala Station” w wykonaniu hiszpańskiej grupy Voala Station, rzesze zachwyconych widzów przemaszerowały ulicami Starego Miasta z austriackim Belle Etage podczas ich walk-actów; nie zabrakło też zachwytów podczas muzycznych odsłon Festiwalu – podczas którego wystąpił rosyjski aktor, muzyk i charyzmatyczny pieśniarz, Evgen Malinovskiy. Zobaczmy zdjęcia z kilku wydarzeń festiwalu:

„Voala Station” — Voala Company (Hiszpania)

FTU

Evgen Malinovskiy (Rosja)

FTU

„Timetraveller” — Belle Etage (Austria)

FTU

„Tango? Si, Tango!” — Belle Etage (Austria)

FTU

***

Project „Culture Factory” podczas 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu

Także podczas 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu realizowany jest projekt „Culture Factory”, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności Projekt Wolontariat. Podczas projektu w pracy Toruńskiej Agendy Kulturalnej uczestniczy wolontariuszka z programu, która zaangażowana jest we współtworzenie wydarzeń organizowanych przez TAK (takich jak Archipelag Zabawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, Bella Skyway Festival, itd.).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności.

***

Organizatorami 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Sponsorem festiwalu jest Stellar Fireworks. Wydarzenia współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna. Partnerem wydarzenia jest Austriackie Forum Kultury.

***

FTU 2019

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+