Toruńska Agenda Kulturalna

Warto marzyć! Udowodnią to Czesi w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych

Wtorek, 8 sierpnia 2017 r.

Marzenia i wyobraźnia. To one napędzają ludzi do kreowania nowej lepszej rzeczywistości. Dzięki nim stworzono wynalazki, które umożliwiają ciągłe zgłębianie wiedzy o świecie i człowieku. Już 10 i 11 sierpnia w Toruniu odbędzie się niesamowity pokaz wyobraźni i ludzkich pragnień w czasie widowiska „High-dreaming” grany przez czeski teatr V.O.S.A. w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych. Na spektakle zaprasza EDF  Toruń – producent ciepła i energii elektrycznej z nowej wysokosprawnej elektrociepłowni gazowej, sponsor Festiwalu Teatrów Ulicznych. 

Teatr V.O.S.A. został założony przez grupę dziewięciu akrobatów i performerów w celu stworzenia alternatywnego teatru ulicznego. Do tej pory brał udział w wielu wydarzeniach międzynarodowych, m. in. uświetnił ceremonię Mistrzostw Świata w Hokeju na Słowacji czy zawody Formuły 1 w Bahrajnie. W ich widowiskach pojawiają się oryginalne postaci na wielkich pojazdach, które są w ciągłym ruchu, wchodząc w interakcję z uczestnikami wydarzenia.

Plakat — High Dreaming
Pobierz plakat

„High-dreaming” to wyjątkowe przedstawienie, któremu towarzyszy muzyka na żywo, ciekawe pojazdy i dźwięki miejskiego życia. Widowisko jest pełne sztuczek akrobatycznych, elementów żonglerki i pantomimy. Główną rolę gra wyobraźnia. Aktorzy oraz specjalnie wykreowane na potrzeby przedstawienia maszyny pozostają w nieustannym ruchu, jak atomy, które razem łączą się w cząsteczkę pełną mikroopowieści o ludzkich marzeniach i pragnieniach.

Interesujący jest fakt, że niektóre z pojazdów napędzane są nie siłą nóg, ale rąk. Największy z nich może unieść cały system nagłaśniający wraz z dwoma muzykami bez żadnego problemu! Opony zaprojektowane są nie tylko do poruszania się, ale także mogą służyć jako scena bądź konstrukcja do wykonywania trików akrobatycznych. W paradzie użytych jest 6 oryginalnych poruszających się maszyn, których forma bazuje na cechach rowerów.

Przedstawienia odbędą się 10 sierpnia o godzinie 19:00 oraz 11 sierpnia o godzinie 19:00 na Rynku Nowomiejskim. Wstęp bezpłatny!

Na spektakle zaprasza EDF  Toruń – producent ciepła i energii elektrycznej z nowej wysokosprawnej elektrociepłowni gazowej, sponsor Festiwalu Teatrów Ulicznych. Elektrociepłownia gazowa wyposażona w instalacje kogeneracyjne zapewni w długoletniej perspektywie ciągłość dostaw ciepła dla mieszkańców Torunia i poprawi bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej w regionie. Dzięki zastąpieniu kotłów węglowych nową elektrociepłownią gazową obniżony został średnio o 95% rzeczywisty poziom emisji tlenków siarki, tlenków azotu i pyłów, co przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza w Toruniu.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+