Toruńska Agenda Kulturalna

Kaskaderzy na wesoło

Piątek, 21 lipca 2017 r.

Akrobacje w płomieniach i na krawędzi dachu pojazdów, sztuczki kaskaderów i próba bicia rekordu – wszystko to czeka miłośników cyrku i teatru w najbliższą sobotę, 22 lipca na Rynku Nowomiejskim. W tym tygodniu w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu wystąpi Bängditos Theater ze spektaklem „Johnny’s Stuntshow”. Dobra zabawa dla najmłodszych i tych trochę starszych gwarantowana. 

Festiwal Teatrów Ulicznych to okazja do zetknięcia się ze sztuką na ulicach toruńskiej Starówki. W tym tygodniu organizatorzy przygotowali dla mieszkańców miasta spektakl, który jest połączeniem dobrego humoru i solidnej dawki emocji. Całość opowiada o próbie bicia rekordów przez nieustraszonego kierowcę-kaskadera i jego kompana. Bohaterowie na swojej drodze napotykają coraz większe trudności, z którymi mierzą się na oczach widzów. W ramach przedstawienia będzie można obejrzeć  m.in. jak aktorzy radzą sobie z balansowaniem na dachu Volkswagena Garbusa czy przejeżdżaniem przez płomienie. Ich celem będzie nie tylko pobicie rekordu, ale przede wszystkim zabawienie publiczności.

Twórcy przedstawienia przyjadą do Torunia z Bängditos Theater w Hamburgu. Ten niemiecki teatr słynie ze swoich spektakularnych widowisk w całej Europie, a nawet poza jej granicami: w Kanadzie i Korei Południowej. Misją założycieli teatru jest prowokowanie do uśmiechu i nieustanna integracja z publicznością.

„Johnny’s Stuntshow„ to gwarancja dobrej zabawy, ale też okazja do zobaczenia na własne oczy kaskaderskich scen rodem z Hollywood. W zeszłym tygodniu pokaz „Motosikai” zrobił na widzach ogromne wrażenie. Jesteśmy pewni, że tym razem nie będzie inaczej — przekonuje Przemysław Draheim, rzecznik Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

22 lipca na Rynku Nowomiejskim przedstawienie Johnny’s Stuntshow będzie można obejrzeć dwukrotnie — o godz. 16:00 i 19:00. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Pełny harmonogram Festiwalu Teatrów Ulicznych dostępny jest pod adresem: festiwalteatrowulicznych.pl

Sponsorem wydarzenia jest firma EDF. Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+