Polityka prywatności
Koordynatorem akcji jest
Toruńska Agenda Kulturalna, instytucja
finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń

#TAKzostanwdomu: Toruń · kultura on-line

Rozprzestrzeniająca się epidemia, pokrzyżowała kulturalne plany w 2020 roku. W ramach obecnej sytuacji instytucje kultury, jak i artyści prężnie działają w Internecie, oferując rozbudowaną ofertę e-kultury.

Dzięki rozpoczętym pod koniec marca 2020 roku działaniom Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do korzystania zarówno z oferty warsztatowej on-line, jak i ciekawych inicjatyw toruńskich artystów. Wszystko zdalnie i bez wychodzenia z domu!

#Wakacyjne koncerty

Tęsknisz za latem? My także! Zapraszamy do posłuchania koncertów, które odbywały się w 2019 roku na klimatycznej Scenie Letniej na Wiśle. Rock, jazz, alternatywa w najlepszym wykonaniu!

#4 Progress (8 sierpnia 2019 r.)


#3 Zaucha u Cygana (19 lipca 2019 r.)


#2 Stara Szkoła (14 lipca 2019 r.)


#1 Danny Handley (10 sierpnia 2019 r.)

#Testy i quizy

Test wiedzy o TAK

W corocznym programie Toruńskiej Agendy Kulturalnej znajduje się chociażby Bella Skyway Festival czy Archipelag Zabawy. Ale czy dobrze znasz toruńskie wydarzenia? Czy jesteś na bieżąco z toruńską kulturą? Weź udział w quizie wiedzy o Toruńskiej Agendzie Kulturalnej i sprawdź sam!

Rozwiąż quiz

Quiz: Jakim wydarzeniem Toruńskiej Agendy jesteś?

Jak wszyscy wiemy w Toruniu nie brakuje magicznych festiwali. Gdybyś miał być jednym z toruńskich wydarzeń to czy wiesz którym? Jeśli nie to koniecznie przekonaj się w poniższym quizie!

Rozwiąż quiz

#Naucz się czegoś nowego

Nuda w domu? Nic bardziej mylnego! Naucz się nowych umiejętności i poznaj kulturę od nowej strony dzięki twórcom i artystom. Filmy będą udostępniane systematycznie w ciągu następnych dni.

Warsztaty fotograficzne — Lena Paracka-Werner
#9 Wasze zdjęcia


Warsztaty taneczne — Katarzyna Kostańska
Taniec na wesele i imprezę #3


Warsztaty produkcji muzyki — Steve Nash
Ableton Live dla początkujących - lekcja #5


Materiały do pobrania z warsztatów #4 Materiały do pobrania z warsztatów #3 Materiały do pobrania z warsztatów #2 Materiały do pobrania z warsztatów #1

Warsztaty wokalne — Wioleta Markowska
#3 Jak wygląda występ w the Voice of Poland?#kulturalnytorun.pl - warsztaty dziennikarskie

Chciałbyś nauczyć się pisać recenzje? A może czynnie uczestniczyć i relacjonować wydarzenia kulturalne? Zatem cykl warsztatów dla młodych adeptów dziennikarstwa jest dla Ciebie! Portal kulturalnytorun.pl połączył siły z Radiem Sfera, by przybliżyć warsztat współczesnego dziennikarza zajmującego się kulturą!

Oliwia Ciszewska i Zuzanna Pilimon (Radio Sfera)
#10 Wprowadzenie do prawa autorskiego#Kultura przygotowana przez toruńskich artystów

Podczas toruńskiej Majówki zorganiowany został konkurs dla toruńskich artystów "Daj sztukę". Jego celem było wesprzeć toruńskich twórców w tym trudnym czasie, jak i zaoferować ciekawe spotkania, koncerty czy warsztaty w wersji on-line! Zapraszamy do zapozniania się z wyróżnionymi projektami poniżej.

#Ziggy Dust w TVP Kultura

TVP Kultura, 18.04.2020, g. 18:00

W kwietniu na antenie TVP obejrzeć można było film dokumentalny w reżyserii Ryszarda Kruka. Koproducentem filmu jest Toruńska Agenda Kulturalna. Zachęcamy do zapoznania się z historią Zbigniewa Cołbeckiego!

Bohaterem filmu jest Zbigniew Cołbecki, tytułowy Ziggy Dust. W dokumencie śledzimy jego losy od późnych lat 70. po czasy współczesne. Ziggy to zegarmistrz, muzyk i buntownik, założyciel kultowej formacji nowofalowej Bikini, maratończyk. Film jest historią życiowych wyborów i losów jednostki w zmieniającej się Europie.

#Przypomnijmy sobie

Przypomnijmy sobie najciekawsze chwile z Bella Skyway Festival, Festiwalu Teatrów Ulicznych czy wielu innych wydarzeń Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

#Teatry uliczne... w domu!

Festiwal Teatrów Ulicznych to chyba jedno z najbardziej barwnych wydarzeń w okresie letnim w Toruniu. A gdyby tak znów poczuć wesołą atmosferę festiwalową? Razem z zaprzyjaźnionymi grupami teatralnymi chcemy także zapropnować kilka nowych pomysłów, które pojawią na kolejnych edycjach festiwalu. Niech sztuka teatru ulicznego zagości w domach!

#Scena jest Wasza — laureaci

Cykl Scena jest Wasza to coroczny cykl dla debiutantów, którzy chcą spróbować swoich sił na Scenie na Wiśle. Nagrodą główną jest profesjonalnie zrealizowany teledysk. Poniżej przypominamy laureatów z poprzednich edycji.

#Nadesłane materiały

Cieszymy się, że chcecie tworzyć z nami kulturę w Internecie! Poniżej prezentujemy nadesłane przez Was filmy, e-warsztaty i inne kulturalne działania. Dzięki temu także jesteście częścią akcji #TAKzostanwdomu. Dziękujemy!

#Kontakt

Masz sugestię co do działania serwisu? Chcesz pomóc nam tworzyć kulturę w wersji on-line? Skontaktuj się z nami!