Polityka prywatności
Koordynatorem akcji jest
Toruńska Agenda Kulturalna, instytucja
finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń

#TAKzostanwdomu: Toruń · kultura on-line

Rozprzestrzeniająca się epidemia COVID-19 pokrzyżowała kulturalne plany w 2020 roku. Jednak na zastaną sytuację toruńskie instytucje kultury zareagowały błyskawicznie, prezentując nowe, internetowe oblicze kultury. Jesienna aura

Dzięki rozpoczętym pod koniec marca 2020 roku działaniom, Toruńska Agenda Kulturalna także jesienią zachęca, aby obok standardowych wydarzeń kulturalnych skorzystać z rozbudowanej oferty e-kultury. Warsztaty on-line, retransmisje koncertów czy spektakli – to wszystko dostępne jest zdalnie i bez wychodzenia z domu!

#Bądźcie bezpieczni!

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa w związku z COVID-19:

Poznaj zasady bezpieczeństwa podczas wydarzeń

Poznaj bieżące wytyczne i obostrzenia związane z COVID-19 ze strony Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

Poznaj najnowsze obostrzenia

#Wakacyjne koncerty

Plenerowy koncert bez wychodzenia z domu? To możliwe! Załóż słuchawki lub włącz głośniki i zanurz się w dźwiękach ze Sceny Letniej w Toruniu. Rock, jazz, alternatywa w najlepszym wykonaniu!

#4 Progress (8 sierpnia 2019 r.)


#3 Zaucha u Cygana (19 lipca 2019 r.)


#2 Stara Szkoła (14 lipca 2019 r.)


#1 Danny Handley (10 sierpnia 2019 r.)

#Testy i quizy

Test wiedzy o TAK

Toruńska Agenda Kulturalna organizuje szereg wydarzeń kulturalnych takich jak Bella Skyway Festival czy Archipelag Zabawy. Ale czy dobrze znasz toruńskie wydarzenia? Czy jesteś na bieżąco z toruńską kulturą? Weź udział w quizie wiedzy o Toruńskiej Agendzie Kulturalnej i sprawdź sam!

Rozwiąż quiz

Quiz: Jakim wydarzeniem Toruńskiej Agendy jesteś?

Jak wszyscy wiemy w Toruniu nie brakuje magicznych festiwali. Gdybyś miał być jednym z toruńskich wydarzeń to czy wiesz którym? Jeśli nie to koniecznie przekonaj się w poniższym quizie!

Rozwiąż quiz

#Naucz się czegoś nowego

Nuda w domu? Nic bardziej mylnego! Naucz się nowych umiejętności i poznaj kulturę od nowej strony dzięki twórcom i artystom. Fotografia, śpiew, muzyka, taniec – to bardzo proste!

Warsztaty fotograficzne — Lena Paracka-Werner
#10 Q&A


Warsztaty taneczne — Katarzyna Kostańska
Taniec na wesele i imprezę #3


Warsztaty produkcji muzyki — Steve Nash
Ableton Live dla początkujących - lekcja #5C


Materiały do pobrania z warsztatów #4 Materiały do pobrania z warsztatów #3 Materiały do pobrania z warsztatów #2 Materiały do pobrania z warsztatów #1

Warsztaty wokalne — Wioleta Markowska
#3 Jak wygląda występ w the Voice of Poland?#kulturalnytorun.pl - warsztaty dziennikarskie

Chciałbyś nauczyć się pisać recenzje? A może czynnie uczestniczyć i relacjonować wydarzenia kulturalne? Zatem cykl warsztatów dla młodych adeptów dziennikarstwa jest dla Ciebie! Portal kulturalnytorun.pl połączył siły z Radiem Sfera, by przybliżyć warsztat współczesnego dziennikarza zajmującego się kulturą!

Oliwia Ciszewska i Zuzanna Pilimon (Radio Sfera)
#10 Wprowadzenie do prawa autorskiego#Kultura przygotowana przez toruńskich artystów

Podczas toruńskiej Majówki 2020 zorganizowany został konkurs dla toruńskich artystów "Daj sztukę". Jego celem było wesprzeć toruńskich twórców w tym trudnym czasie, jak i zaoferować ciekawe spotkania, koncerty czy warsztaty w wersji on-line! Zapraszamy do zapozniania się z wyróżnionymi projektami poniżej.

#Teatry uliczne... w domu!

Festiwal Teatrów Ulicznych to chyba jedno z najbarwniejszych letnich wydarzeń w Toruniu. Jeśli nie udało Ci się w lipcu i sierpniu 2020 roku dotrzeć na festiwal… to nic straconego! Poczuj festiwalową atmosferę, dzięki retransmisji spektaklu – dostępnej on-line! Niech porwie Cię przezabawne show „Jemioła & Szwed” w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze.

„Jemioła & Szwed” - Fundacja Sztukmistrze
8 sierpnia 2020, 6. Festiwal Teatrów Ulicznych, Dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego


A po spektaklu… zapraszamy na zapoznanie się z kilkoma pomysłami zaprzyjaźnionych grup teatralnych, które być może pojawią się na przyszłych edycjach festiwalu!

#Przypomnijmy sobie

W cztery sierpniowe wieczory na Lotnisko EPTO Toruń zamieniło się w magiczną, świetlną trasę jednego z największych wydarzeń tego roku! „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” już za nami, jednak wciąż możemy powspominać i znów poczuć się jak na festiwalu! Wszystko za sprawą festiwalowego radia czy relacji autorstwa National Geographic!

Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.
19-22 sierpnia 2020, Lotnisko EPTO Toruń


Auto Skyway Festival — relacja Miasta Toruń


Auto Skyway Festival — National Geographic — transmisja LIVE


Auto Skyway Festival — National Geographic — relacja z wydarzenia


Poczuj się jak na festiwalu!

Wspominając „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” sięgnijmy także pamięcią do najciekawszych chwil z poprzednich edycji Bella Skyway Festival, Festiwalu Teatrów Ulicznych czy Archipelagu Zabawy. Cóż to były za wydarzenia!

#Scena jest Wasza — laureaci

Cykl Scena jest Wasza to coroczny cykl dla debiutantów, którzy chcą spróbować swoich sił na Scenie na Wiśle. Nagrodą główną jest profesjonalnie zrealizowany teledysk. Poniżej przypominamy laureatów z poprzednich edycji.

#Nadesłane materiały

Cieszymy się, że chcecie tworzyć z nami kulturę w Internecie! Poniżej prezentujemy nadesłane przez Was filmy, e-warsztaty i inne kulturalne działania. Dzięki temu także jesteście częścią akcji #TAKzostanwdomu. Dziękujemy!

#Kontakt

Masz sugestię co do działania serwisu? Chcesz pomóc nam tworzyć kulturę w wersji on-line? Skontaktuj się z nami!