Organizatorem Festiwalu Wspomnień jest
Toruńska Agenda Kulturalna, instytucja
finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń

Shakin' Stavens w Toruniu, 17 marca 2018 roku

Kup bilet na Koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times
70, 100, 200 zł
Koncert Shakin' Stevens
Dzień po Festiwalu Wspomnień wystąpi gwiazda brytyjskiej muzyki Shakin’ Stevens, który wraca do Polski po raz pierwszy od 2014 roku, aby zagrać koncert w Arenie Toruń. Będzie to jedyny występ tego artysty w tym roku w Polsce! Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu I Polskiego Radia.
Bilety dostępne są w serwisie Bilety24.pl, a także w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3, Toruń), od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00. Karnety w cenie 120 i 150 zł na oba wydarzenia — Festiwal Wspomnień oraz koncert Shakin’ Stevensa — są dostępne wyłącznie w kasie TOS. Można także wykupić lożę na czas koncertu (dostępną także na godzinę przed i po koncercie) w cenie 1000 zł — kontakt: m.juras@tak.torun.pl.
Shaky’iemu towarzyszyć będzie dziewięcioosobowy zespół, z którym wykona nowe ekscytujące aranżacje jego wybranych hitów, wraz z piosenkami ze wszystkich gatunków muzycznych, w których nagrywał – włączając w to nowe piosenki z jego ostatniego albumu „Echoes Of Our Times” – mieszającego klasyczny rock, Americanę, gospel, country i blues. Dodatkowo, jak zawsze w przypadku Shaky’iego, oczekiwać można niespodzianek!
Urodzony w Cardiff w Południowej Walii, Shakin’ Stevens, wokalista i autor tekstów, znany także jako Shaky, założył swój pierwszy zespół w wieku 15 lat i nigdy nie przestał doskonalić swojego rzemiosła. Po wielu latach, występując w niemal całej Wielkiej Brytanii i Europie, Shaky stał się najlepiej sprzedającym się artystą dekady, jednocześnie stając się unikalną, sprzedającą platyny, międzynarodową gwiazdą. Cytując z Guinness Book of British Hit Singles And Albums: „Dzieli z The Beatles i Elthonem Johnem wyróżnienie najbardziej popularnego wykonawcy singli z list przebojów w Wielkiej Brytanii w ciągu dekady”.
Stevens współpracował muzycznie z wieloma, znanymi na całym świecie, renomowanymi muzykami, włączając w to Rogera Taylora, Alberta Lee, Bonnie Tyler, Hanka Marvina, Roda Argenta i Toniego Joe White’a, a także niektórych najbardziej wnikliwych muzyków sesyjnych, grających muzykę rockową i country w Wielkiej Brytanii i Nashville.
Album Shaky’iego „Now Listen” został uznany za wyraźny postęp w jego muzyce – zawierał nowe piosenki, których współautorem wielu był Stevens, i łączył ze sobą klasyczny rock, hipnotyczny swamp-rock i silny wokal wraz z wyrazistymi tekstami. Był to swoisty pomost do jego najnowszego dzieła, albumu „Echoes Of Our Times”.
„Echoes Of Our Times”, przyjęty z uznaniem, jego dwunasty i ostatni album – obejmuje blues, roots, Americanę i klasyczny rock – wyraźnie wskazując na Shakin’ Stevensa jako artystę, autora tekstów i anegdociarza: wytrwałego artystę, który teraz powrócił do korzeni swojej muzyki.
Shakin’ Stevens w Toruniu
Zobacz spot promocyjny